Kosmetyki

Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji plastrami

Plastry do depilacji są bardzo wygodne w użytkowaniu. Oczywiście nie dorównują laserom (vide: najlepszy laser do depilacji) i pod warunkiem, że opanujesz technikę depilacji na tyle, by czuć się wygodnie i pewnie w trakcie przeprowadzania depilacji plastrami. W każdym razie to jedna z lepszych alternatyw dla zabiegów kosmetycznych przeprowadzanych w profesjonalnych gabinetach.

Wybór plastrów na rynku jest przeogromny. Znajdziesz je w każdej drogerii, sklepie wielobranżowym, możesz je kupić je przez internet (> tu sprawdzisz ceny).

Koszt zakupu opakowania często nie przekracza nawet dziesięciu złotych. Wydaje się, że nic prostszego – wystarczy poszukać, kupić i depilować każdą partię ciała, którą chcemy poddać depilacji.

I jest to wizja kusząca, bo przewaga plastrów do depilacji nad innymi metodami wynika z trwałości efektów. Większości z nas marzy się spokój z depilowaniem nóg czy bikini przez kilka tygodni (nawet do miesiąca w sprzyjających warunkach). Jednak czy aby na pewno plastry do depilacji są najlepszym rozwiązaniem?

Mają i zalety i wady. Przyjrzyjmy się im pokrótce.

Zalety plastrów do depilacji

  • umiejętnie przeprowadzona depilacja, w trakcie której dojdzie do dokładnego wyrwania włosków wraz z ich cebulkami jest depilacją o długotrwałych efektach – mogą się one utrzymać nawet do miesiąca,
  • zabieg, po opanowaniu techniki, jest prosty i łatwy do przeprowadzenia. Zajmuje bardzo niewiele czasu, można go zrobić w każdych (lub prawie każdych) warunkach, plastry można nosić ze sobą i zabierać w podróż,
  • plastry są tanie, tańsze od wielu kosmetyków, a na pewno zdecydowanie tańsze od depilacji w salonie kosmetycznym,
  • plastry nadają się do depilowania każdego rodzaju skóry, te do skóry wrażliwej są specjalnie oznakowane.

Wady plastrów do depilacji

  • jakkolwiek depilacja plastrami jest depilacją wygodną i trwałą wiąże się z nieprzyjemnymi doznaniami – bólem w trakcie odrywania plastrów. Im lepiej opanujemy technikę depilacji tym ból będzie mniejszy, ważny jest też indywidualny próg tolerancji bólu,
  • pomimo pozornej łatwości ważne jest opanowanie techniki depilacji – plastry trzeba odrywać pod pewnym kątem i bardzo energicznie, by nie doprowadzić do urwania włosków tuż pod powierzchnią naskórka,
  • pewną trudność może stanowić usunięcie pozostałości wosku ze skóry, jeśli do plastrów nie dołączono specjalnego preparatu wosk można zmyć oliwką,
  • po depilacji plastrami bardzo często dochodzi do wrastania włosków – konieczne jest dość intensywne zapobieganie temu zjawisku.

Plastry do depilacji są ekonomiczne

Większość plastrów nadaje się do wielokrotnego wykorzystania w trakcie jednego zabiegu, co zwiększa ich ekonomiczność. Większość produktów dostępnych na rynku wymaga jedynie rozgrzania w dłoni, co sprawia że zabieg ulega skróceniu do minimum. Plastry zawsze naklejamy w kierunku wzrostu włosa a zrywamy w kierunku przeciwnym.

Zanim rozpoczniemy depilację plastrami konkretnej marki (czy konkretnego typu) warto te plastry przetestować na niewielkim obszarze skóry celem sprawdzenia, czy któraś z substancji nie wywołuje alergii bądź innych podrażnień.

Przygotowanie do depilacji jest standardem – na 24 godziny przed nią trzeba wykonać piling, przed samą depilacją można (a nawet należy) nałożyć na skórę cieniutką warstewkę talku lub mąki ziemniaczanej. Po depilacji skórę dokładnie oczyszczamy. Jeśli doszło do podrażnień należy od razu użyć płynu lub innego środka łagodzącego podrażnienia.

Przed wrastaniem włosów uchronią nas pilingi, pierwszy piling można wykonać już po 24 godzinach od depilacji, powinien być delikatny by nie podrażnić skóry.

Zanim zaczniemy depilować plastrami delikatne okolice bikini, twarz lub pachy nauczmy się techniki depilacji na nogach.

Skóra po depilacji musi odpocząć. Ważne jest też to, by nie depilować miejsc, na których występują rany i podrażnienia. Po opalaniu trzeba również odczekać około dwóch dni – opalanie uszkadza skórę, przyda się jej chwila odpoczynku nim poddamy ją depilacyjnemu stresowi.

Depilacja plastrami do depilacji jest bezpieczna pod warunkiem zachowania podstawowych wymogów bezpieczeństwa!

Jakie plastry do depilacji?

Produkty dostępne na rynku są do siebie dość podobne toteż najlepiej przetestować kilka z nich, by na tej podstawie stwierdzić, które są rzeczywiście najlepsze bo najwygodniejsze.

Musisz też mieć na uwadze fakt, że plastry występują zarówno w formie plastrów do depilacji twarzy, jak i ciała – przed depilacją wybierz te, które będą najlepiej dopasowane do obszaru, który depilujesz.

Z opinii publikowanych w serwisie Ceneo wynika, że bardzo dużą popularnością cieszą się niżej wymienione plastry, które (dodatkowo) zbierają też bardzo wysokie oceny od użytkowników. Są to:

 

About the author

opiniomat

Redaktorzy:
Anna Ciszewska
Grzegorz Piekarczyk

1 opinia / komentarz

  • Jednak nie lubię plastrów, wosków ani past, nie wychodzi mi to a nie lubię też chodzenia do kosmetyczek. Dlatego wole klasyczny depilator Panasonic z wymiennymi nakładkami, depiluje dokładnie i na miesiac jest spokój.

Zostaw opinię lub skomentuj

%d bloggers like this: