Polecane Suplementy

Piperyna Forte – opinie, działanie składniki, gdzie kupić ten suplement

piperyna forte opinie

Pod hasłem piperyna forte opinie możesz znaleźć de facto opinie na temat różnych suplementów zawierających piperynę. Opiszemy pokrótce kilka z nich. Wybraliśmy te produkty typu piperyna forte opinie o których są najlepsze w serwisach zakupowych. Mamy nadzieję, że bazując na tej wiedzy łatwiej wybierzesz produkt, którego zakup cię usatysfakcjonuje. Wybrane piperyny omawiamy poniżej. W drugiej części artykułu podsumowujemy pokrótce czym jest piperyna i jakie ma zastosowania.

Piperyna Forte (Piperine) 100 tabletek

To tani, czysty ekstrakt z pieprzu czarnego standaryzowany na zawartość piperyny. Jest jej minimum 95%, czyli całkiem przyzwoicie jak na taki suplement.

Piperyna to jedyny składnik tego suplementu, dlatego kosztuje on zaledwie ok. 20 zł za 100 tabletek, co jest naprawdę niską, przyjazną ceną.

Opinie na temat tej piperyny są dość dobre. Średnia ocena plasuje się pomiędzy 4 – 5.

Tę piperynę można kupić online w wielu sklepach internetowych.

Piperine Forte Plus Progress Labs

Równie dobry produkt, który zawiera piperynę. Tu oceny już są nieco bardziej zróżnicowane i różne, a to prawdopodobnie ze względu cenę i większe oczekiwania w stosunku do tego produktu.

Piperine Forte Plus zawiera 120 kapsułek, a w każdej kapsułce kryje się coś więcej niż sama tylko piperyna. Mianowicie suplement zawiera też kapsaicynę, chrom i ekstrakt z guarany. Jest bardziej przygotowany pod kątem osób, które chciałyby ułatwić sobie odchudzanie poprzez użycie piperyny.

Niestety prawdopodobnie zawartość substancji aktywnych jest zbyt mała, by suplement mógł spełnić oczekiwania klientów stąd też jeśli chodzi o tę piperynę forte opinie są nieco gorsze (co możesz sprawdzić w serwisach zakupowych).

Cena tego produktu waha się w granicach 40 zł za 120 kapsułek.

Piperine original Piperyna Forte Wish

To produkt z jeszcze wyższej półki cenowej, jednak ze względu na skład i działanie (aż osiem aktywnych składników) zbiera nieco lepsze opinie, szczególnie polecam przyjrzenie się tym z Allegro widocznym w serwisie Ceneo.

Piperine Forte Original to produkt firmy Wish Pharmaceuticals, który kosztuje 50 zł za opakowanie. Opinie wahają się od ocen 4 do 5, więc bardzo przyzwoicie jak na nieco droższy produkt.

Wśród składników Piperine Forte znajdziesz oprócz piperyny (standaryzowany, silny ekstrakt z pieprzu) również ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z zielonej kawy i garcynii kambodżańskiej. To tylko niektóre składniki, ale już po nich widać, że producent bardzo postarał się przystosować swój produkt do potrzeb i oczekiwań osób, które się odchudzają.

Piperyna forte opinie (podsumowanie opinii)

W gruncie rzeczy suplementy naprawdę trudno jest ocenić pod kątem skuteczności, bo często jest tak, że to co działa na jedne osoby, na drugie wcale nie musi. Podobnie jest z piperyną i suplementami zawierającymi ją bądź jako bazę bądź to jako dodatek. Co do jednego fachowcy są zgodni – piperyna ma pewne odchudzające działanie oraz inne właściwości, a to jak na nas zadziała zależy od tego, jak funkcjonuje nasz organizm. Kolejną kwestią są oczekiwania – jeśli nie są zbyt wygórowane opinie będą pozytywne lub neutralne, jeśli natomiast wyobrażamy sobie (najczęściej pod wpływem reklam), że piperyna cudownie nas odchudzi – zawiedziemy się i to jest pewne.

Piperyna czy bioperyna (bioperine)

Jedno i drugie są w zasadzie tym samym, bo bioperine jest formą piperyny standaryzowaną na czystość biologiczną. To alkaloid, który nie ma żadnych chemicznych zanieczyszczeń, które mogą wniknąć w pieprz w czasie uprawy (nawozy, środki ochrony roślin etc.). Teoretycznie bioperine jest więc nieco lepszą formą piperyny, ale w praktyce trudno to jednoznacznie przesądzić.

Zastosowania piperyny

Czas na krótkie przypomnienie jakie są zastosowania piperyny. Tu posłużymy się źródłem w postaci webmd.com, gdzie informacje na jej temat są dość dobrze uporządkowane. I tak, piperynę stosuje się na:

  • odchudzanie,
  • bóle żołądka,
  • stany zapalne,
  • bóle innego rodzaju,
  • nerwobóle.

Wyniki badań nad piperyną, jak i zdecydowaną większością suplementów nie są jednoznaczne, ale wiele osób potwierdza jej korzystne pro-zdrowotne działanie. W serwisie webmd.com pojawia się też opinia, że piperyna (czarny pieprz) jest najlepszym domowym remedium na dolegliwości żołądkowe.

Czytaj też: Opinie o piperynie i Piperinox.

About the author

opiniomat

Redaktorzy:
Anna Ciszewska
Grzegorz Piekarczyk

1 opinia / komentarz

  • ja brałam piperynę olimpu bodajże jakieś dwa miesiące temu skończyłam, działała, ale słabo, nie wiem czy to dobry suplement

Zostaw opinię lub skomentuj

%d bloggers like this: