Kosmetyki

Kremy wyszczuplające – czy to działa?

Kosmetyki wyszczuplające jakże chętnie po nie sięgamy. Stosujemy je zamiast diety i ćwiczeń wychodząc z błędnego założenia, że same kosmetyki zadziałają. To nieprawda, o czym rzetelnie dość informują nas producenci na ulotkach dołączanych do kupowanych przez nas specyfików. Większość z nas woli mieć jednak klapki na oczach łudząc się, że sam kosmetyk zadziała. Nie tędy droga, niestety, nawet jeśli jakiś krem czy balsam rozbije cząstki tłuszczu trzeba je będzie jeszcze spalić – tu niestety nieodzowne są ćwiczenia, jednak jeśli jednocześnie nie ograniczymy spożycia cukrów i innych tuczących pokarmów tłuszcz w naszym organizmie dalej będzie się odkładał, kosmetyki nie nadążą z rozbijaniem jego cząstek, i nawet ćwiczenia nie ułatwią nam pozbycia się tej nadmiarowej tkanki. Drogą do sukcesu w odchudzaniu jest zmiana diety i aktywność fizyczna, a kosmetyki można potraktować jedynie jako wspomaganie.
To fakt. Faktem jest też, że u niektórych z nas tkanka tłuszczowa gromadzi się pod skórą nierównomiernie wybierając na przykład policzki, podbródek czy szyję albo brzuch, pośladki i uda. Nawet osoby szczupłe mogą mieć w tych rejonach charakterystyczne zaokrąglenia zmieniające nieznacznie owal twarzy. Jeśli do tego dodamy osłabienie skóry (z różnych powodów) problem z wyglądem ulega pogorszeniu.

Czy można sobie jakoś z tym poradzić? Można, stosując kosmetyki przeznaczone do likwidacji tego typu defektów, przy jednoczesnej dbałości o to, by mimo wszystko nie przyczyniać się do zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej złą dietą bądź brakiem aktywności.

Jak poprawić wygląd poszczególnych partii ciała?
Ćwiczenia na niewiele się tu zdadzą, choć mięśnie można ćwiczyć. Cennym dodatkiem są też masaże – i one opóźniają procesy starzenia, wiotczenia skóry zapobiegając jednocześnie tworzeniu się charakterystycznych uwypukleń i zaokrągleń w związku z odkładaniem się tkanki tłuszczowej w newralgicznych rejonach.
Jeśli automasaż to tylko w połączeniu z kosmetykiem, wtedy możemy mieć pewność, że nasze zabiegi pielęgnacyjne osiągną pełną skuteczność!

About the author

opiniomat

Redaktorzy:
Anna Ciszewska
Grzegorz Piekarczyk

Zostaw opinię lub skomentuj

%d bloggers like this: