Kosmetyki

Kremy na rozstępy i blizny różnego pochodzenia

kremy na rozstępy i blizny

Rozstępy są specyficznymi bliznami – co do tego raczej nikt nie powinien mieć wątpliwości. A skoro tak w walce z nimi warto wykorzystać preparaty wspomagające redukcję blizn – najrozmaitszych. Nie bez powodu osoby borykające się z uporczywymi rozstępami sięgają po produkty takie jak Cepan czy Lioton 1000. To specyfiki, które doskonale regenerują skórę i choć wymyślono je w celu wspomożenia walki z innymi niż rozstępy defektami warto ich potencjał wykorzystać. Skoro tak dlaczego nie sięgnąć po kremy na rozstępy i blizny oraz przebarwienia? Zadziałają podobnie i nie mniej efektywnie niż farmaceutyki. Co więcej – są skuteczniejsze o tyle, że oprócz substancji o właściwościach regeneracyjnych zawierają też mnóstwo składników odżywczych, nawilżających i generalnie poprawiających wygląd oraz właściwości skóry.

Kremy na rozstępy i blizny – polecenia

Skinception Dermefface FX7 to jeden z najczęściej polecanych kosmetyków. Opracowano z myślą o osobach, które chcą przede wszystkim pozbyć się blizn i przebarwień po trądziku. Ale skład kremu sprawia, że kosmetyk radzi sobie idealnie również z rozstępami i innego rodzaju defektami. Substancje na jakich bazuje bardzo intensywnie pobudzają skórę do regeneracji, przez co i z przebarwieniami i z bliznami można uporać się w bardzo krótkim czasie.

Skinception Dermefface poprawia też poziom nawilżenia i odżywienia skóry czyniąc ją jędrną, elastyczną, gładką i… atrakcyjną wizualnie.

Jakim sposobem i na co działa?

Blizny są defektami powstającymi wskutek nieprawidłowego gojenia się ran. Skóra regeneruje się często w sposób nieprzewidywalny toteż mniej lub bardziej trwałe blizny pojawiają się u większości z nas. Im szybciej ludzka skóra wytworzy nowe struktury kolagenowe tym szybciej powróci do pierwotnego stanu. Szczególne znaczenie mają więc wszystkie te składniki kremu, które pobudzają ją do produkcji kolagenu. Są nimi retinol (witamina A) i peptydy miedzi, które w rzeczywistości wykazują znacznie szersze spektrum działania. Retinol ma właściwości odmładzające na tyle, że jest w stanie spłycić zmarszczki pogrubiając jednocześnie nazbyt scieńczoną (np. wskutek procesów starzenia) skórę. Natomiast peptydy miedzi przyspieszają procesy gojenia się ran (wszelkiego rodzaju) oraz poprawiają spójność tkanek. To ostatnie ma szczególne znaczenie w przypadku rozstępów.

Obydwie substancje wykazują też działanie silnie rozjaśniające, ale w celu wzmocnienia tego efektu Skinception Dermefface wzbogacono o arbutynę pochodzącą z mącznicy lekarskiej, dzięki czemu krem radzi sobie nawet z tzw. plamami starczymi.

Czego chcieć więcej? Może niższej ceny, bowiem kosmetyk jak na produkt z górnej półki przystało ma cenę relatywnie wysoką (porównywalną z innymi wysokogatunkowymi kremami, choć zdecydowanie niższą od kremów najdroższych marek). Z drugiej strony jednak kosmetyk jest wyjątkowo wydajny, działa szybko i efektywnie i bardzo łatwo rozprowadza się na skórze.

W razie konieczności uporania się z rozległymi rozstępami lepiej sięgnąć jednak po Skinception Intensive Stretch Mark Therapy – krem charakteryzujący się podobną efektywnością, kosmetyk przeznaczony dla osób chcących pozbyć się czerwonych bądź białych rozstępów.

 

About the author

opiniomat

Redaktorzy:
Anna Ciszewska
Grzegorz Piekarczyk

1 opinia / komentarz

  • Nigdy nie próbowałam tego typu kremów na rozstępy, ale chyba się w końcu skusze, bo problem jest powszechnie znany.

Zostaw opinię lub skomentuj

%d bloggers like this: