Kosmetyki

Depilacja plastrami woskowymi – świetna na jesień / zimę

depilacja plastrami woskowymi

Obecnie na rynku jest dosyć sporo produktów do tej metody depilacji, a szeroki wybór pozwala na dopasowanie właściwego produktu do naszych potrzeb, a przede wszystkim potrzeb naszej skóry. W jaki sposób przeprowadza się depilację za pomocą plastrów woskowych? Przedstawiam poniżej.

O depilacji

Ten rodzaj depilacji znany jest od dawna, jednakże w Polsce depilacja plastrami woskowymi niezwykle popularna była  jakiś dziesięć lat temu.  W tym czasie wiele kobiet  szukało trwalszej alternatywy od golenia nóg tradycyjną maszynką.

Depilacja za pomocą plastrów (pisaliśmy już tutajjest dosyć prostą metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia. Taki sposób usuwania włosków zapewnia gładkość skóry na znacznie dłużej ( w porównaniu z jednorazową golarką).Gładkość ciała może trwać nawet do kilku tygodni.

Młode kobiety bardzo chętnie decydują się na plastry woskowe, bowiem depilacja za ich pomocą jest bardzo łatwa i przebiega sprawnie. Poza ty tak niewiele kosztuje.

W ofercie nary6nku możemy spotkać  przynajmniej kilka odmian plastrów, które dopasujemy do naszej skóry, tak byśmy mogły cieszyć się doskonałą gładkością. Są zatem plastry do skóry normalnej, jak i tej wymagającej specjalnej opieki – do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Jak przygotować się do depilacji plastrami?

Aby nasza depilacja przebiegała sprawnie musimy koniecznie odpowiednio przygotować nasze ciało do zabiegu. Zatem na dzień przed zaplanowaną depilacją trzeba wykonać delikatny  peeling. Dzięki takiemu potraktowaniu skóry zapewnimy sobie dokładniejsza depilację.  Ponadto trzeba ten zabieg wykonać najlepiej po umyciu, bowiem wówczas skóra będzie rozpulchniona, a zatem włoski znacznie  łatwiej będą „wychodziły”. Warto Jeszce pamiętać, by upewnić się, że miejsca, przeznaczone do depilacji plastrami są bardzo dokładnie oczyszczone oraz  suche. Pamiętajmy! Przed każdym depilowaniem plastrami nie wolno na partie depilowane nakładać kremów czy balsamów, gdyż plastry nie przykleją się.

Jak przebiega depilacja plastrami?

Aby plastry woskowe dokładnie przylgnęły skóry należy je bardzo dobrze rozgrzać w dłoniach przed sprawne pocieranie.  W następnym czasie trzeba plastry delikatnie rozdzielić na dwa  kawałki.  Jeden odkładamy na bok, natomiast drugi przyklejamy  w miejscu, w którym chcemy usunąć owłosienie.  By plaster woskowy znacznie lepiej przylgnął do depilowanej partii ciała, trzeba go kilkakrotnie gładzić w kierunku wzrastania włosa. Na przykład w przypadku depilacji nóg – od kolan do kostek. Następnym zadaniem będzie złapanie dołu plastra i  pociągnięcie go w kierunku przeciwnym do wzrastania włosów.  Bardzo istotne jest, by zrobić to bardzo blisko skóry. Plaster zrywa się bardzo zdecydowanym ruchem, gdyż tylko w taki sposób włoski zostaną usunięte razem z cebulką. I jeszcze jedno: im szybciej zerwiemy plaster, tym lepiej. By ułatwić sobie zadanie warto drugą ręką  delikatnie naciągać skórę – niżej niż plaster.  Jeżeli pozostaną niewielkie ilości wosku na skórze, to można je zlikwidować za pomocą niewykorzystanej części woskowego  plastra, przyklejając go do depilowanego miejsca.  Na zakończenie trzeba jeszcze skórę przetrzeć  odpowiednimi nawilżającymi  chusteczkami.

Czy depilacja tym sposobem boli?

Trzeba wiedzieć, że raczej tak. Depilacja plastrami nie należy do przyjemnych zabiegów. Ból jest uzależniony głównie od wrażliwości skóry, a także od odczuwania bólu przez daną osobę. Na odczuwanie bólu mają wpływ również  długość i  gęstości włosów oraz rodzaj depilowanego miejsca.

Jakie partie wydepilujemy plastrami?

Plastrami woskowymi możemy śmiało wydepilować każdą część naszego  ciała. Kobiety najczęściej depilują nogi i okolice bikini, a inne panie usuwają  wąsik nad górną wargą. Mężczyźni z kolei pozbywają się nadmiaru owłosienia z pleców, klatki piersiowej.

Efekty depilacji woskowej

Po depilacji plastrami woskowymi skóra jest  miła w dotyku, miękka i wygładzona.  Takie wspani9ałe efekty utrzymują się zwykle 3 a nawet 4 tygodnie. Warto zauważyć, że po około trzech tygodniach depilację należy wykonać po raz kolejny.

Na kłopoty z wrastającymi włoskami jest ratunek!

Wygładzone partie ciała nie zawsze ładnie wyglądają po depilacji.  Dlatego zawsze po zabiegu warto skórę depilowaną otoczyć właściwą opieką. Jeżeli ukażą się na naszej skórze kłopoty z wrastającymi włosami,trzeba wówczas zastosować odpowiedni krem, który zapobiegnie takim problemom.  Po depilacji warto regularnie nawilżać depilowaną skórę. Gdy skóra jest niezwykle wrażliwa, ma skłonności do występowania podrażnień, warto zastosować preparaty z cennymi składnikami – D – panthenolem oraz z alantoiną.

Jakie plastry?

Tym razem skupimy się na plastrach nietypowych tzn. takich, które są stosunkowo rzadko oceniane przez użytkowniczki serwisów takich, jak np. CENEO. Ich nietypowość jest i wadą i zaletą.

Wadą dlatego, że te plastry są droższe. Zaletą – działają z reguły nieco lepiej od najpopularniejszych i najtańszych drogeryjno – aptecznych produktów.

Oto 3 propozycje:

  • Acorelle plastry do depilacji twarzy >>> więcej TUTAJ
  • Veet plastry do depilacji bikini >>> więcej TUTAJ
  • Klorane świetne plastry do depilacji >>> więcej TUTAJ.

Jeśli  plastry woskowe nie pomogą?

Zawsze można skorzystać z zabiegów laserowych. Depilacja laserowa staje się coraz bardziej rozpowszechniona i już większość renomowanych gabinetów posiada w ofercie tego typu depilację, poza tym depilator laserowy można też kupić bez większych problemów.

About the author

opiniomat

Redaktorzy:
Anna Ciszewska
Grzegorz Piekarczyk

Zostaw opinię lub skomentuj

%d bloggers like this: