Spożywcze

Dieta Allevo opinie, plusy i minusy

dieta allevo opinie

Allevo to dieta bardzo niskokaloryczna. W opiniach dietetyków i lekarzy jest jedną z diet tzw. ostatniej szansy. Poleca się ją osobom, które mają znaczną otyłość lub nadwagę i nie potrafią schudnąć w inny sposób. Jako dieta Allevo opinie zbiera zaskakująco pozytywne. Zaskakująco, bo jest dość droga.

Czy Allevo to dobra dieta?

Na pewno jest dietą bardzo dobrze zbilansowaną pod kątem zaspokojenia zapotrzebowania organizmu na wszystkie niezbędne mu składniki odżywcze. Produkty, które należy spożywać na tej diecie charakteryzuje jednak bardzo niska kaloryczność, która przewiduje dzienne spożycie kalorii, a więc składników energetycznych na poziomie niższym niż 1000kcal (ok 800kcal dziennie).

Dieta odchudza bardzo szybko, co najlepiej obrazuje poniższy diagram pochodzący z oficjalnej strony Allevo, a przedstawiający efekty, jakie w trakcie badań uzyskały osoby pozostające na diecie o bardzo niskiej kaloryczności.

Osiągane efekty są imponujące, bo już w ciągu 2 tygodni pozostawania na diecie Allevo można stracić prawie 5 kg (kobiety), a w ciągu 8 tygodni utrata wagi wynosi ponad 11 kg (ta wartość też dotyczy kobiet, bo mężczyźni chudną średnio znacznie więcej).

Dieta Allevo – zagrożenia

Pomimo dobrego zbilansowania składników odżywczych dieta Allevo nie jest dietą do długotrwałego stosowania. Najbardziej restrykcyjny (startowy) etap nie powinien trwać dłużej niż dwa tygodnie. Kolejne fazy wymagają przestrzegania zaleceń odnośnie spożywania normalnych posiłków i produktów opracowanych przez dietetyków Allevo.

Ograniczenia te i restrykcje wynikają z faktu, iż długotrwałe stosowanie diety mogłoby odbić się niekorzystnie na zdrowiu, poza tym nazbyt duża restrykcyjność kaloryczna sprawia, że przy wychodzeniu z diety istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. Przed tym efektem też warto się zabezpieczyć.

Wysoki koszt diety Allevo

Opinie na temat Allevo bardzo często podnoszą jeszcze jedną kwestię – jest nią stosunkowo wysoki koszt diety, który w ciągu dwóch pierwszych tygodni odchudzania może sięgać nawet 190 zł tygodniowo. Jednak po dwóch tygodniach koszty spadają, bo stopniowo należy przechodzić na normalne odżywianie.

Korzyści ze stosowania diety Allevo

Korzyści ze stosowania diety Allevo są jednak nie do przecenienia. Każdy, kto nie potrafi schudnąć na “normalnych” dietach lub dla kogo liczą się szybkie efekty – powinien tę dietę docenić.

W rzeczywistości zupki, koktajle i batony Allevo są też świetnym uzupełnieniem innych diet – można traktować je jako zamienniki tuczących przekąsek – sposób na zaspokojenie apetytu lub głodu pomiędzy posiłkami.

Dieta Allevo opinie

Sądząc po ocenach w serwisach zakupowych dieta Allevo jest dobrym wyborem dla osób, które chcą szybko schudnąć, a nie potrafią wprowadzić do swojego dziennego menu normalnych, dietetycznych posiłków.

Oceny wahają się pomiędzy 4 – 5 pkt. na 5 możliwych, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Jedynymi minusami diety wydają się fakt, że należy ściśle trzymać się dziennego rozkładu gotowych posiłków oraz sumaryczny koszt diety.

Gdzie kupić Allevo?

Z tym jest niestety spory problem, bo Allevo wycofano z ofert sklepów internetowych i aptek.

Zamiennie możesz użyć diety 42Vital – to również dieta “proszkowa”, gotowa dieta roślinna. Równie niskokaloryczna jak Allevo i ma podobnie dobre opinie. Wydaje się być też nieco tańsza od Allevo

 

 

About the author

szkic

1 opinia / komentarz

  • całkiem przyjemne są te produkty, mnie uratowały przed ślubem, już bałam się, że nie wejdę w suknię, ale tydzień na allevo wystarczył 🙂

Zostaw opinię lub skomentuj

%d bloggers like this: